annonse

Nokia orker ikke mer Internet Explorer

Av Eirik Rossen, fredag 18. februar 2005 kl 14:24
annonse
Nokia tør ikke lenger la sine 55.000 ansatte bruke Microsofts nettleser Internet Explorer.

IDG.se skriver at Nokia for et par måneder siden valgte å skifte ut Microsofts nettleser Internet Explorer for alle sine 55.000 ansatte. Bakgrunnen skal være en vurdering av sikkerhetsrisikoen.

I stedet tyr selskapet til gratisproduktet Firefox.

Flere andre store bedrifter skal være i ferd med å vurdere en tilsvarende overgang. Denne tendensen, som analyseselskapet Gartner delvis fyrer opp under, skal være noe av bakgrunnen for at Bill Gates besluttet at kundene måtte få tilgang til en fornyet og framfor alt sikrere Internet Explorer lenge før opprinnelig planlagt.

Gartner fant først ut at det var for dyrt å bytte ut Internet Explorer, men kom deretter til at bedrifter bør vurdere flere nettlesere.

Mozilla Foundation, åpen kildekodeorganisasjonen bak Firefox, melder at gjennomsnittlig 25.000 laster ned Firefox hver dag, og at det har vært til sammen 25 millioner nedlastinger i de hundre dagene som er gått siden versjon 1.0 ble gjort tilgjengelig i november. Før det hadde anslagsvis 8 millioner lastet ned en betautgave. Over 70.000 enkeltpersoner deltar i nettverket «Spread Firefox», og en halv million nettsteder reklamerer for gratisnettleseren.
annonse
ds-gs-sokknapp
ds-gs-gslogo

DISKUTER SAKEN

IT-Norge

- Norsk miljøpolitikk må bli troverdig

- Norsk miljøpolitikk må bli troverdig

Per Morten Hoff og Benedicte Waaler i IKT-Norge har flere forslag til smarte grep.

Les mer [7]

Personlig teknologi

Ekstrem pc-prosessor tilbyr tolv tråder

Ekstrem pc-prosessor tilbyr tolv tråder

Intels nye Core i7-980X åpner for langt mer detaljrike animasjoner.

Les mer [1]

Tele/Kommunikasjon

Nordmenn har 5,9 Mbit/s i snitt

Nordmenn har 5,9 Mbit/s i snitt

Flere bestiller bredbånd og linjene blir raskere.

Les mer [57]

annonse

Mest debattert siste uke

Siste debattinnlegg

  • This thing called love

Tele/Kommunikasjon

Utviklere flokker seg rundt Android

Utviklere flokker seg rundt Android

Antallet mobilapps doblet på bare tre måneder.

Les mer [30]

Resultater/finans

Facebook større enn Google

Facebook større enn Google

Er for første gang USAs mest besøkte nettsted.

Les mer [3]

TIPS REDAKSJONEN: tips@digi.no
annonser
Nettkatalogen.no Telefon- og
bedriftskatalog
 
MinRadio-annonse
Teller