RESULTATERFINANS

SAP stjeler sjefer fra konkurrentene

SAP trapper opp krigen mot sin konkurrent og partner Oracle med å stjele en serie ledere.

16. juni 2005 - 09:11

Forholdet mellom SAP og Oracle surner enda et hakk. Selskapene er tung partnere - svært mange kunder lagrer alle sine forretningsdata på en Oracle-base og behandler dem i SAP.

Men etterhvert som Oracle girer opp på forretningssystemer, blant annet med kjøpet av Peoplesoft, har ting gått i nedover-bakke.

Oracle-sjef Larry Ellison kaller nå selskapet konsekvent ikke for S-A-P, men sap (leses sæp), hvilket på engelsk betyr taper og svekling.

Men i det siste har SAP hevnet seg å hente en rekke av Ellisons sersjanter. SAP har den siste tiden lokket over syv toppledere fra Oracle/Peoplesoft og fra konkurrenten Bea, skriver Wall Street Journal.

Dette er bare toppen av et isfjell - SAP lovet at selskapet skal øke sin nåværende stab på 32.000 ansatte med hele 3000 i løpet av året.

SAP har en markedsandel i ERP-markedet på 18 prosent, men med oppkjøpet av Peoplesoft løfter Oracle seg til 12 prosent.

Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra