One2Com med datterselskapet Telenordic har 26.000 aktive mobilabonnenter i Norge.
Selskapet omsatte i første halvår for 215 millioner svenske kroner med inntekter fra salg av mobilabonnement, SMS- og callsenterløsninger i tillegg til driftstjenester knyttet til mobilabonnement i bedriftsmarkedet.
Styreleder Erik Langaker uttaler til Finansavisen at det vil være naturlig å skille ut mobilvirksomheten i et eget selskap, og søke børsnotering av denne separat.
.png)

Han har tro på Chess-posisjon i markedet, men uten luftballonger og Koenigsegg.
På den annen side har brorparten av de ansatte i ett av datterselskapene blitt sparket og fem finansdirektører fortært i løpet av 12 måneder, skriver Finansavisen.
Dette skal være grunnen til at konsernet nå legger fram et underskudd på 186 millioner svenske kroner i første halvår. 65 millioner knyttes til tapssluket i Telenordic Dialogue, som stod for salget av mobilabonnement til Telenordic.
Etter ryddejobben tar nå One2com mål av seg til å legge fram sorte tall allerede i tredje kvartal.
Men utviklingen så langt er ikke imponerende. De siste seks månedene har aksjekursen til One2Com, som er notert på Stocholms-børsen, rast 40 prosent til rundt 14 øre.