BEDRIFTSTEKNOLOGI

Dell fornyer serverparken

Dell kunngjør servere som er klargjort for begge de nyeste variantene av Intels Xeon-prosessor.

7. juni 2006 - 10:56

Dell har lekket ut til amerikansk presse at de i løpet av dagen vil kunngjøre servere med hovedkort som er forberedt på begge de nyeste variantene av Intels Xeon-prosessor, det vil si «Dempsey» og «Woodcrest», begge med doble kjerner.

Ifølge News.com dreier det seg om PowerEdge 1950 (toveis rackserver i 1 U), 2950 (toveis rackserver i 2 U), tårnmodellen 2900 og bladserveren 1955. Rack- og tårnmodellene skal komme i salg straks, mens bladserveren kommer om noen uker. De første eksemplarene vil selges med Dempsey, i påvente av Woodcrest som Intel vil slippe i løpet av noen uker.

Woodcrest-varianten av Xeon har vakt oppsikt med svært høye tall i standardtester.

PowerEdge 1950 med to Woodcrest-prosessorer har for eksempel nådd opp i 99 485 SPECjbb2005 bops. Det kan sammenliknes med 62 074 SPECjbb2005 bops for en toveis Opteron-maskin, 91 806 SPECjbb2005 bops for en fireveis IBM Power-maskin, og 117 986 SPECjbb2005 bops for en åtteveis Sun UltraSparc-maskin.

For å differensiere seg fra andre leverandører av Intel-basert maskinvare, har Dell utstyrt sine nyeste servere med en del finesser. En liten LCD-skjerm i forkant av maskinene skal vise status- og feilmeldinger, og ny driftsprogramvare skal være spesielt godt tilpasset løsninger fra EMC og VMware.

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra