Norsk utfordrer til Myspace i frisk vekst
Av Ann Kristin Bentzen Ernes, mandag 30. april 2007 kl 08:45annonse
Norske Album2 startet med fotoalbum på nett. Nå vil de bli den nye Myspace for voksne.
Nettsteder som Myspace og Facebook har blitt svært populære nettsteder for unge nettbrukere, som bygger nettverk ved å kommunisere med gamle og nye venner, i tillegg til å dele bilder, musikk og videoklipp. Nå vil norske Album2 utfordre Myspace som har 100 millioner registrerte brukere og Facebook med 20 millioner brukere.
Ifølge Aftenposten er Album2 allerede lansert for fullt i Storbritannia, der nærmere 3000 briter har registrert seg som brukere. Drøyt 2000 nordmenn er også i gang. Til sommeren er det Tyskland som står for tur. I alt skal Album2 ha 7000 brukere, og målet er 70.000 i løpet av året og å bli størst i Europa.
I motsetning til Myspace og Facebook, vil Album2 sikte mot den voksne målgruppen med nettbaserte tjenester som gir mulighet for å lagre og sortere private bilder, historier, blogger, e-kort og familietre.
På Album2 kan brukerne velge hva som skal ligge åpent.
Album2 bruker programmerere fra Romania, og håper å ha en omsetning på 100 millioner kroner mot slutten av 2008.
annonse
DISKUTER SAKEN
Surfometeret - Test båndbredden din!
mob.digi Les digi.no på mobilen
Ny jobb? Legg inn CV eller finn folk.
For utviklere
Vil gi JavaScript mer systemtilgang
W3C-forslag åpner for webapplikasjoner som bedre kan tilpasses brukerens system.
Juss & samfunn
Sverige dømt for å ha bremset datalagring
- Kan få konsekvenser for hele direktivet, mener norsk protestbevegelse.
Juss & samfunn
Nekter å gi Google monopol på bøker
USAs justisdepartement avviser Googles reviderte forlik med forfattere og forleggere.
annonse
Mest debattert siste uke
Siste debattinnlegg
- This thing called love
Mest lest siste uke
Sikkerhet
Microsoft skal fjerne en mengde sårbarheter
Det blir 26 færre sikkerhetshull i Windows og Office.






