telekom

Mener Apple iPhone er sjanseløs

Microsoft-sjef Steve Ballmer mener Apples iPhone er sjanseløs. Her er hvorfor:

4. mai 2007 - 09:53

Apple er ekstremt optimistiske rundt den kommende lanseringen av sin iPhone. 10 millioner mobiler tror Apple selskapet vil selge innen slutten av 2008.

Microsoft-sjef Steve Ballmer mener Apples iPhone ikke har "en sjanse" for å klare sine mål, skriver USA Today. Han peker til salget av Windows-baserte mobiler. Så langt - og Windows Mobile er nå i sin sjette versjon - er det solgt rundt 5 millioner Windows-mobiler. At Apple med sitt første forsøk skal klare å gjøre det mye bedre, mener Ballmer altså er helt usannsynlig.

Ballmer peker spesifikt på prisen og mener den er alt for høy for en mobil som skal selges til privatpersoner: iPhone med 4 GB-lagring vil koste 500 dollar, mens 8 GB-versjonen vil koste 600 dollar.

Det ble totalt solgt 1,3 milliarder mobiler i fjor.

Microsoft har lansert Windows Mobile 6 og spår nå et gjennombrudd for bruken av sitt operativsystem i mobiler: Selv om man hittil gjennom mange år bare har solgt 5 millioner mobiler, spår Microsoft et salg på 10-11 millioner Windows-mobiler bare i år.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra