Offentlig testing av XP-oppdatering
Av Harald Brombach, onsdag 20. februar 2008 kl 13:31annonse
Microsoft har gjort den nyeste testversjonen av Service Pack 3 til XP tilgjengelig for alle.
Microsoft skal denne våren komme med en stor oppdatering til Windows XP, nærmere bestem Service Pack 3 (SP3). Den skal oppsummere alle de mindre oppdateringene som har kommet ut siden den forrige servicepakken, SP2, ble gitt ut i august 2004.Microsoft har tidligere antyder at SP3 til XP egentlig inneholder lite som ikke tidligere er blitt gjort tilgjengelig. En oversikt finnes på denne siden.
Microsoft har kommet ganske langt i utviklingen av SP3 for XP og gjorde i begynnelsen av februar med en andre lanseringskandidat (RC2) tilgjengelig for et begrenset utvalg Windows XP-brukere.
I går kunngjorde selskapet at denne testutgaven nå er tilgjengelig for alle. Interesserte kan går inn på denne siden og laste ned en liten oppdatering som gjør en endring i Windows-registeret, slik at Windows XP Service Pack 3 Release Candidate 2 gjøres tilgjengelig via Windows Update.
Alt tyder på at testversjonen av SP3 bare er tilgjengelig for engelske utgaver av Windows XP.
annonse

DISKUTER SAKEN
IT-Norge
-
Norsk miljøpolitikk må bli troverdig
Per Morten Hoff og Benedicte Waaler i IKT-Norge har flere forslag til smarte grep.
Personlig teknologi
Ekstrem pc-
prosessor tilbyr tolv tråder
Intels nye Core i7-980X åpner for langt mer detaljrike animasjoner.
Tele/Kommunikasjon
Nordmenn har 5,9 Mbit/s i snitt
Flere bestiller bredbånd og linjene blir raskere.
annonse
Mest debattert siste uke
Siste debattinnlegg
- This thing called love
Tele/Kommunikasjon
Utviklere flokker seg rundt Android
Antallet mobilapps doblet på bare tre måneder.






