Samarbeidsavtalen mellom Telenor-eide Zonavi AS og Norsk Tipping omfatter distribusjon av pengespill som Lotto, Tipping og Oddsen på digital-TV via satellitt, kabel, og andre fremtidige TV-plattformer. Spillene vil ha krav om både aldersbegrensning og innsatsbegrensning.
- I første omgang vil spillene bli distribuert til kunder av Canal Digital og Telenor Avidi. Brukerne må ha en digital dekoder og Norsk Tippings nye spillerkort for å kunne spille via en digital TV-plattform. Som betalingsløsninger planlegger partene å benytte DnB- og Telenors løsning Smartpay og Smartkort fra Buypass, opplyser selskapene i en felles pressemelding.
Det første pengespillet som lanseres på digital-TV og Zonavis TV-plattform vil trolig bli en versjon av Oddsen (bildet t.h.) som planlegges lansert i løpet av første halvår 2003.


Les også:
- 
Skal dele ut 100.000 smartkort-lesere
 Bli Lotto-millionær på Internett
 Norsk Tipping vil begrense internettspillingen
 Norsk Tipping: - Vi er størst også om fem år
 Briter gambler på at de knuser Norsk Tipping
 Tror nettet kan forhindre spillegalskap
 Myndighetene vurderer å slippe til flere nettgamblere
 Humanitære aktører endelig i gang med pengespill på nett
 Nå skal du få Internett-tjenester på TV
 Telenors interaktive fotballkupp
 TV-spill fra Zonavi vil koste 15 kroner døgnet








