Kortnytt

Dårligere enn ventet i Ericsson

Overskuddet var langt lavere enn det analytikerne hadde trodd.

22. juli 2008 - 11:30

Stockholm (NTB-TT): Den svenske telegiganten Ericsson fikk et dårligere resultat enn ventet i andre kvartal i år.

Overskuddet var på 2,9 milliarder svenske kroner, mot 9,3 milliarder for samme periode i fjor. Analytikerne hadde ventet et resultat på rundt 3,9 milliarder.

Omsetningen var likevel litt høyere. Bedriften fikk inn 48,5 milliarder kroner, litt opp i forhold til for et år siden, da omsetningen var 47,6 milliarder.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
Rittal
KI revolusjonerer datainfrastruktur

Ericsson regner med at markedet for mobil infrastruktur ikke vil vokse i år, mens markedet for profesjonelle tjenester viser en god utvikling.

Resultatet ble påvirket av store utgifter til omstrukturering i et pågående spareprogram.

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.