BEDRIFTSTEKNOLOGI

Helhetlig IT-sikkerhet i ny Norman-pakke

Norman «Endpoint Protection» henvender seg til små og mellomstore bedrifter.

26. mai 2009 - 09:38

Det norske IT-sikkerhetsselskapet Norman lanserte i går en nytt helhetlig pakke rettet mot små og mellomstore bedrifter. Norman mener selv at «Norman Endpoint Protection» – forkortet NPro – innebærer et «paradigmeskifte» i måten organisasjoner kan beskytte seg mot ondsinnet kode som datavirus, trojanere, spionprogrammer og så videre.

Løsningen er utviklet for å beskytte organisasjoners infrastruktur mot avanserte angrep. NPro kombinerer den anerkjente Sandbox-teknologien med selskapets nyutviklede «Exploit Detection» og «DNA Matching» i en pakke som skal være enkel å sette opp og lett å ta i bruk. NPro må installeres lokalt: Norman forsikrer at bruken av systemressurser er begrenset og at NPro ikke vil påvirke bedriftens øvrig IT negativt.

NPro skal samtidig gi organisasjoner med mulighet til å kalibrere sikkerheteni avanserte infrastrukturer med flere forskjellige tjenester.

NPro styres sentralt gjennom webbaserte Norman «Endpoint Manager» som skal formidle en full oversikt over trusselsituasjonen i eget nettverk. Servere og pc-er kjører en egen klient. En sentral sikkerhetsmodul inneholder en sniffer-funksjon som overvåker nettverket og rapporterer om nye og ukjente enheter som ikke er registrert i Endpoint Manager.

Slik varsles risikonivået i infrastrukturen.
Slik varsles risikonivået i infrastrukturen.

NPro støtter Cisco Network Admission Control (NAC). Den tilbyr alarmdistribusjon via e-post, SNMP, SMS Syslog og Eventlog. Pakken er tilgjengelig umiddelbart.

    Les også:

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra