Microsofts Windows Live Team
kunngjorde denne uken at selskapet ikke lenger vil satse på
Windows Live Events-tjenesten og derfor legger den ned fra og med neste år.
Tidligere i sommer har Microsoft kunngjort at i alle fall Popfly- og Soapbox-tjenestene skal legges ned i løpet av høsten.
Allerede i september vil bruker av Windows Live Events oppleve at det ikke lenger vil være mulig å legge til nye arrangementer og begivenheter i tjenesten. Eksisterende arrangementer vil kunne redigeres ut året.
Brukere som har lagt inn bildebiler og annet materiale, vil kunne laste det ned igjen. Hvordan dette kan gjøres, er beskrevet i
dette innlegget.
Microsofts Windows Live Team anbefaler brukerne av Windows Live Events å opprette arrangementer i Windows Live Calendar i stedet. Denne tjenesten skal etter hvert få mer funksjonalitet knyttet til planlegging og administrasjon av arrangementer.
En funksjon for å importere arrangementer fra Windows Live Events til Windows Live Calendar hadde kanskje vært naturlig å prioritere i første omgang?