Digi.no og DinSide inviterte tidligere denne uken Microsoft Norge til å være i vårt studio for å svare på spørsmål Windows 7. Mange av spørsmålene fikk vi fra våre lesere, som ble invitert til å bidra i denne artikkelen.
Vi har denne gang delt opp videoen i tre deler, for at leserne enklere skal kunne gå del den bolken som de selv tror er mest interessant. Det er likevel en del referanser i videoene til ting som har blitt sagt tidligere, så det kan være lurt å se det hele i rekkefølge for å få med seg sammenhengen.
I denne første delen presenterer Isabella Alveberg, Windows-direktør ved Microsoft Norge med ansvar for konsumentmarkedet, et utvalg av de nyhetene i Windows 7 som berører de aller fleste av brukerne.
Den andre delen av opptaket er tilgjengelig her. I denne delen fokuseres på nyheter som først og fremst er rettet mot bedriftskunder. Men det vises også funksjonalitet som kan være nyttig for alle typer brukere.