TELEKOM

Fortsatt Windows-mobiler fra HTC

Ingen planer om å gjøre som Motorola, til tross for sterk satsning på Android.

Harald BrombachHarald BrombachJournalist
2. nov. 2009 - 14:30

Mens Motorola har kastet ut Microsoft Windows Mobile og i stedet satser på Googles Android-plattform for smartmobiler, har HTC, som var først ut med å ta i bruk Android, fortsatt planer om å lage mobiltelefoner basert på Microsofts operativsystem.

Men i et intervju med Forbes.com sier Peter Chou, toppsjef i HTC, innrømmer Chou at han er frustrert over tilstanden rundt Windows Mobile.

- Windows Mobile-innovasjonen har gått litt tregt, og interessen i Windows Mobile-telefoner har blitt redusert, sier Chou. Selskapet har lenge utstyrt dets Windows-baserte mobiltelefoner med blant annet eget brukergrensesnitt og bedre nettleser. Det har ikke endret seg med Windows Mobile 6.5, som ble gjort tilgjengelig for sluttbrukere i oktober.

For å få opp interessen for Windows Mobile-telefonene, har HTC lansert blant annet den nye toppmodellen HD2, som har svært imponerende maskinvare.

- Vi jobber hardt med disse produktene for å få tilbake begeistringen omkring Windows Mobile, sier Chou.

Overfor Forbes.com avviser han mer eller mindre at det vil komme en Android-basert utgave av HD2.

- Teknisk kunne vi gjøre HD2 som en Android-mobil, men jeg må ta med av Windows Mobile, sier han.

Før HTC lanserte den første Android-mobilen i fjor høst, satset selskapet nesten utelukkende på Windows-mobiler.

- Vi har samarbeidet med Microsoft i 13 år. Jeg tror vi også kan samarbeide med Google over lang tid, sier Chou.

Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra