annonse

Ergogroup overtar IT-miljøet i Edda Media

Av Eirik Rossen, fredag 11. desember 2009 kl 13:21
annonse
Terje Mjøs vil bruke sine nye fagfolk til å satse mer på presse og media.
Ergogroup og Edda Media har inngått et langsiktig samarbeid, heter det i en pressemelding.

Ergogroup overtar driften av IT-virksomheten i Edda Media, som i dag leverer IT-tjenester til konsernets 92 redaksjonelle publikasjoner.

Virksomheten overdras til Ergogroup fra 1. januar 2010. Ergogroup skal levere drift, support og forvaltning i fem år. Avtalens verdi er anslått til 200 millioner kroner. Ifølge partene vil den «i betydelig grad redusere Edda Medias IT-kostnader».

– Ved å overføre driften av våre systemer til Ergogroup oppnår vi både lavere kostnader og en forutsigbar, fleksibel og solid leveranse av profesjonelle tjenester fra en leverandør som gjennom stordriftsfordeler kan evne å optimalisere driften av våre systemer utover det vi ville klart på egenhånd, sier IT-direktør Terje Haug i Edda Media.

IT-folkene som Ergogroup overtar fra Edda Media er spesialisert på å drifte løsninger for presse og media, og skal ha særlig sterk kompetanse innen IT-støtte til lokalaviser utgitt på papir. Avdelingen er lokalisert i Tønsberg.

– Avtalen tilfører oss både et betydelig volum på drift, samtidig som overtagelsen av det sterke kompetansemiljøet i Tønsberg gir oss en unik posisjon for videre vekst, sier Terje Mjøs, administrerende direktør i Ergogroup.

Mjøs sier at det sterke fagmiljøet som Ergogroup overtar, vil brukes som kjerne i en økt satsing mot presse og media i Norge.

Edda Media har i underkant av 1500 ansatte og en årsomsetning på rundt 2,6 milliarder kroner i 2008. Tilsvarende tall for Ergogroup er 3700 ansatte og 5,7 milliarder kroner i omsetning.


Les mer om: drift, outsourcing
annonse
ds-gs-sokknapp
ds-gs-gslogo

DISKUTER SAKEN

Avtaler/kontrakter

Ergogroup skal drifte Vital i fem år

Ergogroup skal drifte Vital i fem år

Avtalen gjør Vital-eier DnB Nor til en av IT-selskapets største kunder.

Les mer [8]

Juss & samfunn

Anker ikke Pirate Bay-dom

Anker ikke Pirate Bay-dom

Rettighetshaverne gir opp å få Telenor til å sperre all tilgang.

Les mer [30]

Resultater/finans

Vikarbonus som Apple-sjef: 130 millioner

Vikarbonus som Apple-sjef: 130 millioner

Lukrativt å passe butikken mens Steve Jobs var syk.

Les mer [5]

annonse

Siste debattinnlegg

  • This thing called love

Sikkerhet

Botnett reiste seg fra de døde

Botnett reiste seg fra de døde

Operatører greide å stanse en kriminell nettilbyder, men bare over natta.

Les mer [8]

Bedriftsteknologi

Tilbyr virtuelle arbeids­flater med selvbetjening

Tilbyr virtuelle arbeids­flater med selvbetjening

Dazzle og nye XenApp 6 fra Citrix lar både brukere og IT-admin tjene på sentralisering.

Les mer [6]

TIPS REDAKSJONEN: tips@digi.no
annonser
Nettkatalogen.no Telefon- og
bedriftskatalog
 
MinRadio-annonse
Teller