Ergogroup overtar IT-miljøet i Edda Media
Av Eirik Rossen, fredag 11. desember 2009 kl 13:21Ergogroup overtar driften av IT-virksomheten i Edda Media, som i dag leverer IT-tjenester til konsernets 92 redaksjonelle publikasjoner.
Virksomheten overdras til Ergogroup fra 1. januar 2010. Ergogroup skal levere drift, support og forvaltning i fem år. Avtalens verdi er anslått til 200 millioner kroner. Ifølge partene vil den «i betydelig grad redusere Edda Medias IT-kostnader».
– Ved å overføre driften av våre systemer til Ergogroup oppnår vi både lavere kostnader og en forutsigbar, fleksibel og solid leveranse av profesjonelle tjenester fra en leverandør som gjennom stordriftsfordeler kan evne å optimalisere driften av våre systemer utover det vi ville klart på egenhånd, sier IT-direktør Terje Haug i Edda Media.
IT-folkene som Ergogroup overtar fra Edda Media er spesialisert på å drifte løsninger for presse og media, og skal ha særlig sterk kompetanse innen IT-støtte til lokalaviser utgitt på papir. Avdelingen er lokalisert i Tønsberg.
Mjøs sier at det sterke fagmiljøet som Ergogroup overtar, vil brukes som kjerne i en økt satsing mot presse og media i Norge.
Edda Media har i underkant av 1500 ansatte og en årsomsetning på rundt 2,6 milliarder kroner i 2008. Tilsvarende tall for Ergogroup er 3700 ansatte og 5,7 milliarder kroner i omsetning.

DISKUTER SAKEN
Avtaler/kontrakter
Ergogroup skal drifte Vital i fem år
Avtalen gjør Vital-eier DnB Nor til en av IT-
selskapets største kunder.
Juss & samfunn
Anker ikke Pirate Bay-
dom
Rettighetshaverne gir opp å få Telenor til å sperre all tilgang.
Resultater/finans
Vikarbonus som Apple-
sjef: 130 millioner
Lukrativt å passe butikken mens Steve Jobs var syk.
Mest debattert siste uke
Siste debattinnlegg
- This thing called love
Sikkerhet
Botnett reiste seg fra de døde
Operatører greide å stanse en kriminell nettilbyder, men bare over natta.
Mest lest siste uke
Bedriftsteknologi
Tilbyr virtuelle arbeidsflater med selvbetjening
Dazzle og nye XenApp 6 fra Citrix lar både brukere og IT-admin tjene på sentralisering.






