Hagen sluker Komplett

Ledige IT-stillinger

Hagen sluker Komplett

Har støvsugd markedet for aksjer.

Annonsebilag

Last ned siste whitepapers

Last ned whitepapers gratis
Annonse
Stein Erik Hagens familieselskap Canica Invest sikret seg forrige uke flere store aksjeposter i netthandelsselskapet Komplett. Etter kjøpene eier Hagens selskap 90,51 prosent av aksjene i selskapet. Det fremgår av en børsmelding.

Dermed kan Canica Invest AS tvangsinnløse de øvrige aksjonærene til kurs 60 kroner, som er den prisen Canica har betalt for sine siste aksjekjøp.

Det priser selskapet til 1,01 milliarder kroner på Oslo Børs. For IT-sektoren på børsen betyr det at nok et selskap vil forsvinne fra markedet. Komplett er en av de største aktørene innen netthandel i Skandinavia, og omsatte i andre kvartal i år for 810 millioner kroner.

I Norge eier konsernet nettbutikkene Komplett.no, MPX.no og Jernia.no, og har i tillegg distributørene Itegra.no og Norek.no. I det svenske markedet har komplett.se og inWarehouse.se en samlet posisjon som den nest største netthandelsaktøren. Det er dermed en dominerende aktør for de som kjøper og selger IT-utstyr i det norske markedet.

Hagens investeringsselskap Canica har lenge vært en dominerende eier i selskapet, men har den siste tiden kjøpt seg kraftig opp.

    Les også:

Les mer om: oppkjøp, komplett

Diskutér denne artikkelen

Laster..
Annonse