AVTALER & KONTRAKTER

Vant med helt ny avtalemodell

Telecomputing vil måle produktivitet – ikke oppetid.

Telecomputings nye kunde, revisjons- og konsulentselskapet Deloitte, var ikke interessert i å måle oppetid på serverne når de inngikk avtale. Derfor måtte selskapet utvikle en helt ny SLA-avtale.
Telecomputings nye kunde, revisjons- og konsulentselskapet Deloitte, var ikke interessert i å måle oppetid på serverne når de inngikk avtale. Derfor måtte selskapet utvikle en helt ny SLA-avtale.
20. nov. 2012 - 12:43

Telecomputing meldte mandag at de har dratt i land sin største avtale i Norge. Revisjons- og konsulenthuset Deloitte gir selskapet ansvar for sin IT-drift. Avtalen har en varighet på fem år og har en forventet verdi på om lag 80 millioner kroner. Deloitte har 1.200 ansatte fordelt på 21 kontorer i Norge.

Salgsdirektør Lars David Klausen i Telecomputing forteller til digi.no at de ble utfordret grundig av Deloitte i konkurransen om oppdraget. På denne type driftskontrakter har leveransebetingelsene (SLA) vært knyttet opp til oppetid på server-nivå. Men dette var ikke Deloitte opptatt av.

– De var opptatt av brukerens produktivitet gjennom bruk av IT-verktøyene og utfordret oss på å gå vekk fr den tradisjonelle SLA-modellen, sier Klausen til digi.no.

Telecomputing, som har vært i det norske markedet siden begynnelsen av 2000-tallet, har utviklet sin egen løsning for drift og overvåking. Derfor klarte de å lage en målemetodikk som de fikk Deloitte med på, uten å gjøre veldig store endringer.

– Vi klarte å lage en modell hvor kjernen er å lage en produktivitetsindeks. Den tar utgangspunkt i at brukeren er produktive og får gjort jobben sin. Indeksen måler de tilfellene der brukeren ikke får være produktive gjennom IT-verktøyene, sier Klausen. Men at Citrix-miljøet til Telecomputing skulle falle ned betyr det ikke at brukeren ikke er produktiv.

– Da kan de bruke applikasjonene gjennom tykk-klienten i stedet. Modellen vår tar opp i seg flere elementer av «work around», der brukeren får gjort jobben sin alikevel, sier Klausen til digi.no.

Dette er en SLA-modell Telecomputing også vil tilby andre kunder, men dette egner seg typisk for konsulent, advokat eller andre brukere som er avhengig av velfungerende IT-verktøy for å opprettholde produktiviteten.

    Les også:

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra