Juss og samfunn

Syria mistet internett

– Terrorister kuttet forbindelsen.

Diktator uten nett: Syrias president Bashar al-Assad.
Diktator uten nett: Syrias president Bashar al-Assad. Bilde: AY-Collection/Sipa/All Over Press
Harald BrombachHarald Brombach– Journalist
Marius B. JørgenrudMarius B. Jørgenrud– Journalist
30. nov. 2012 - 10:17

Syriske myndigheter benekter at det er de som har kuttet internett- og mobilforbindelsen i og til Syria.

Landet mistet både internettilgang og mobilforbindelse torsdag. Men den syriske informasjonsministeren avviser at de har noe med det å gjøre.

- Det er terrorister som har kuttet forbindelsen, sier han og legger til at arbeidet med å få tilbake forbindelsen pågår for fullt.

Ifølge to amerikanske selskaper som overvåker den globale internettrafikken, mistet Syria nett- og mobilforbindelsen ved 11.30-tiden torsdag.

- Ingen av Syrias 84 blokker med IP-adresser er lenger tilgjengelige, noe som effektivt har kuttet landet fra internett, opplyser det ene selskapet, Renesys.

Årsaken til nettkuttet er ikke kjent. (©NTB)

    Les også:

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra