Bedriftsteknologi

Tre milliarder til Accenture

– Det er en høy sum, vedgår Nav-direktøren.

Nav har vært en innbringende kunde for konsulentselskapet Accenture.
Nav har vært en innbringende kunde for konsulentselskapet Accenture.
Marius B. JørgenrudMarius B. Jørgenrud– Journalist
19. des. 2014 - 09:54

Dagens Næringsliv har fått innsyn i hvor mye Nav har utbetalt til de seks mest brukte konsulentselskapene siden Nav ble opprettet.

Les også: Mer Nav-bråk i vente

Accenture er det selskapet Nav bruker desidert mest. Totalt har Accenture levert IKT-systemer, prosjektstyring og rådgivning for tre milliarder kroner, skriver avisen.

Dermed har Nav stått for nesten en femdel av alt arbeidet Accenture gjør i Norge.

– Det er en høy sum, men det er altså i løpet av åtte år, sier Nav-sjef Joakim Lystad.

– Halvparten av beløpet er tilknyttet Pensjonsprogrammet, som ble avsluttet i 2011, etter seks års drift, sier Lystad.

Fikk du med deg denne: Nav risikerer ny milliardsprekk

Accenture sier at de er stolte over jobben de har gjort.

– Vi har blant annet hjulpet Nav med et bredt spekter av prosjekter, herunder pensjonsreformen og uførereformen. Dette har vært omfattende reformer som er levert innenfor avtalte tids- og kostnadsrammer, påpeker kommunikasjonssjef i Accenture, Georg A. Huus.

– Vi er stolte av å ha hjulpet Nav med å få en verdensledende alderspensjonsløsning som har fått internasjonale utmerkelser, sier Huus. (©NTB)

Les også: IKT-direktøren i Nav gikk på dagen

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra