For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

artikler

Tidligere Telia-sjef ledet strømselskap: –Mobilbransjen er langt mer renhårig

August Baumann var telesjef i ti år, og konkluderer etter et knapt halvår som leder i strømbransjen med at mobilbransjen er langt mer renhårig.
August Baumann var telesjef i ti år, og konkluderer etter et knapt halvår som leder i strømbransjen med at mobilbransjen er langt mer renhårig.

August Baumann ledet Telia - eller Netcom som var navnet på daværende TeliaSoneras mobilvirksomhet - i 10 år, fra 2005 til 2014. I april i fjor begynte han som administrerende direktør i strømselskapet GNP Energy, men sluttet igjen etter bare noen måneder, i september. Nå sier han til Dagens Næringsliv at han sluttet for å bevare sin egen integritet.

Han forteller at han som tidligere mobilsjef er overrasket over forholdene i strømbransjen.

– For å si det rett ut: Mobilbransjen er ekstremt renhårig og ordentlig sammenlignet med strømbransjen. Selv om det finnes en rekke seriøse strømselskaper har jeg aldri opplevd så mange useriøse selskaper i en og samme bransje, sier Baumann til Dagens Næringsliv.

Powered by Labrador CMS