For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

karriere

Varog Kervarec går fra Apeland til Huawei

Tidligere Inside Telecom-redaktør Varog Kervarec går inn i rollen som direktør for kommunikasjon og myndighetskontakt i Huawei Norge. Her fotografert under Arendalsuka 2018.
Tidligere Inside Telecom-redaktør Varog Kervarec går inn i rollen som direktør for kommunikasjon og myndighetskontakt i Huawei Norge. Her fotografert under Arendalsuka 2018. Håvard Fossen

Kervarec har lang erfaring innen journalistikk og teknologi, og har blant annet jobbet i Inside Telecom, Tek.no og Telepress. Han har også erfaring fra Netcom. I Huawei går han inn i rollen som direktør for kommunikasjon og myndighetskontakt for Norge.

– Huawei er et selskap jeg har fulgt i mange år, både som journalist og teknologientusiast. Det er motiverende å jobbe for et selskap som er så forpliktet til å utvikle ny teknologi for å løse små og store problemer. Huawei putter over 50 prosent av inntektene tilbake i forskning og utvikling, sier Kervarec i en melding Huawei har sendt ut.

Kervarec har siden 2020 vært rådgiver i Apeland. Han foreller han egentlig ikke hadde noen planer om å bytte jobb.

Powered by Labrador CMS