allente
Utvider avtale og lanserer nytt strømmetilbud
TV 2 og Allente utvider nå sin eksisterende avtale til også å inkludere rettigheter til strømming, og lanserer strømmetilbudet Allente Stream.
Med den nye avtalen er ikke kundene lenger avhengig av å montere antenne på taket eller knytte seg til én type mottaker. Det betyr at kundene kan velge et helhetlig produkt fra Allente på både bredbånd og TV, eller de kan selv velge å kombinere tv-produktet med en annen leverandør av bredbånd, skriver Allente i en pressemelding.
– Nå kan vi tilby tv tilpasset ulike kundegrupper – også de som ønsker å velge bort antenne eller dekoder. Med dette får alle tilgang til det samme, kvalitetssterke tv- og strømmetilbudet våre satellittkunder allerede har tilgang på. Det nye strømmetilbudet gjør at alle nordmenn som ønsker tjenester fra Allente kan få det, inkludert de som bor i leiligheter – for eksempel i byer – hvor en antenne på veggen ikke er en mulighet, sier Mahmoud Mustapha, kommersiell direktør i Allente, i meldingen.
– Vi er veldig glade for å kunne være med og skape et mer moderne tv-tilbud sammen med Allente. For TV 2 er det viktig å være bredt tilgjengelig med vårt innhold, og være til stede på de plattformene, og på de måter, folk ønsker å se våre programmer. Med denne avtalen styrker vi derfor valgfriheten for forbrukerne og konkurransen i TV-markedet, sier Sarah C. J. Willand, organisasjons- og kommunikasjonsdirektør i TV 2, i meldingen.
Den nye, utvidede avtalen med TV 2 vil i tillegg styrke det kombinerte tilbudet av tradisjonelle tv-kanaler og strømmetjenester. Streamingpakkene kommer i tre priskategorier, til henholdsvis 379, 579, og 798 kroner i måneden. Den dyreste pakken inneholder 46 kanaler, TV 2 Play med reklame, Paramount+, Nordisk Film+, sportskanaler og Viaplay total.
I august i fjor lanserte Allente et kombinert tilbud med satellittbasert TV og fast trådløst bredbånd, også kjent som Fixed Wireless Access, og kunne dermed tilby en kombinasjon av TV via satellitt og strømmetjenester via bredbånd.
– Strømmeproduktet er et viktig steg videre for å skape en fremtidsrettet tjeneste som gjør det enkelt og rimelig for seerne å velge innholdet og løsningene som passer dem, sier Mustapha i Allente i meldingen.