artikler
17-åring tilstår de enorme nettangrepene
Politiet i Bergen bekrefte torsdag kveld at de tidligere på dagen aksjonerte mot hjemmet til en 17 år gammel gutt, som nå er siktet for de massive dataangrepene som fant sted tirsdag. Det melder Bergens Tidende.
– Han er siktet for grovt skadeverk, men siktelsen kan bli utvidet. Strafferammen for grovt skadeverk er seks år, sier Frode Karlsen, seksjonsleder ved økoavsnittet hos Hordaland politidistrikt, til Bergens Tidene.
Den 17 år gamle gutten skal være samme person som kontaktet og lot seg intervjue av en rekke medier tirsdag kveld. Til Dagens Næringsliv opplyser politiet at de har samarbeidet tett med Kripos, og at de identifiserte gutten i går kveld. Han skal ha vært overrasket da han ble pågrepet i dag.