Både Apple Computer Inc, IBM, Netscape, Oracle, SGI og Sun Microsystems er enige om at Apples QuickTime-format skal ligge i bunnen som et utgangspunkt for utviklingen av et felles lagringsformat for MPEG-4-standarden.
Selskapenes forslag ble akseptert av den internasjonale standardiseringsorganisasjonen ISO allerede i 1998, og selskapene har i ettertid jobbet med å utvikle en struktur for effektiv, plattformuavhengig lagring av de ulike medietypene som en MPEG-4-presentasjon kan bestå av.
Lagringsformatet er et av de parametrene som ISO og Motion Picture Experts Group skal ta stilling til for å gjøre MPEG-4 til en universelt brukbar standard for multimedia-levering.
MPEG-4
Avansert videokomprimering og avspilling på alt fra mobiltelefon til HDTV
- Støtte for videokonferanse
Lyd:
- Advanced Audio Coding (AAC), mye bedre enn MP3
- Støtte for MIDI-lignende lydkontroll
- Lydeffekter
Grafikk og animasjon
- Støtte for vektoranimasjon
- 2D og 3D
I tillegg skal MPEG-4 gi sterk integrasjon av multimedie-elementene, samt løsninger for digital rettighetskontroll.

Youtube kan hjelpe folk med bipolare lidelser