For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

bredbånd

Altibox sliter med Internett-forbindelsen

Altibox-kundene har slitt med Internett på grunn av utfall hos land-til-land-leverandøren av fiberkapasitet.
Altibox-kundene har slitt med Internett på grunn av utfall hos land-til-land-leverandøren av fiberkapasitet.

Den globale Internett-trafikken gikk ned med 3,5 prosent etter at en feilkonfigurering av et av amerikanske Centurylinks datasentre tok ned flere store nettsteder og operatører søndag, melder ZDNet.

I og med at problemet omfattet både brannmur og BGP-ruting, spredte problemet seg fra Centurylink til andre operatører. Blant dem norske Altibox, som hadde store problemer hele søndagen. BGP står for «Border Gateway Protocol», som brukes av nettverkseiere til å annonsere egne IP-nett, samt oppdage ruten til alle andre IP-nettverk på internett.

– De fleste Altibox-kunder har fått tilbake internett – enkelte nettsider sliter ennå, meldte Altibox søndag kveld, ifølge NTB.

Powered by Labrador CMS