Amazon

Amazon varsler milliardsatsing i Storbritannia

Amazon planlegger å investere åtte milliarder pund i datasentre i Storbritannia de neste fem årene og sier det vil bidra til tusenvis av arbeidsplasser.

Selskapet håper investeringen kan bidra med 14 mrd. pund årlig til Storbritannias økonomi.
Selskapet håper investeringen kan bidra med 14 mrd. pund årlig til Storbritannias økonomi. Illustrasjon: Amazon
11. sep. 2024 - 07:19

Det er nettgigantens avdeling for nettbaserte tjenester som skal stå for investeringene, som tilsvarer 113 milliarder kroner med dagens kurs.

Pengene skal brukes til å bygge, drifte og vedlikeholde datasentre. Ifølge selskapet kan det bidra med 14 milliarder pund til den britiske økonomien og «støtte» over 14.000 arbeidsplasser årlig i leverandørkjeden.

Flere plater har blåst ned rett ved denne lekeplassen i Bodø etter uværet lørdag formiddag.
Les også:

Telenor-topp maner til debatt om strømnettet etter uvær

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.