For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

artikler

Bravida-sjefen slutter

Ifølge pressemeldingen selskapet har sendt ut er det konsernsjef Jan Kåre Pedersen som har tatt initiativ overfor styret og bedt om å få fratre. Han viser til at han har vært i selskapet i sju år og at det er til beste for selskapet at han fratrer nå,

Det er allerede klart at Amund Skarholt vil overta som konsernsjef (CEO) når Pedersen fratrer ca 1. september i år. Frem til nyttår vil Pedersen stå til selskapets disposisjon, eierne har i tillegg bedt Pedersen tiltre Styret i Bravida når overgangsperioden er avsluttet, noe Pedersen har akseptert.

Tormod Hermansen forlot sin posisjon som styreleder i Bravida tidligere i år. Dermed er begge arkitektene bak Bravidas fusjon med BSA borte fra ledelsen.

Powered by Labrador CMS