For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

debatt

Bommer på kompetansen som trengs for å løfte Telenor inn i fremtiden

Harald Stavn er mangeårig konserntillitsvalgt for Nito i Telenor. Han ønsker seg mer teknologisk kompetanse inn i Telenor-styret.
Harald Stavn er mangeårig konserntillitsvalgt for Nito i Telenor. Han ønsker seg mer teknologisk kompetanse inn i Telenor-styret.

Jeg er bekymret over kompetanseprofilen til de nye og at det nok en gang ser ut til å komme en fra bank/finansnæringen på toppen. Jeg føler at det Telenor nå trenger er en teknolog. Telenor er ikke et finanskonsern. Jeg tror derfor valgkomiteens vurderinger er feil vektlegging av kompetansen Telenor trenger framover.

Med snart 50 års erfaring i selskapet som ansatt og konserntillitsvalgt, og lange perioder som ansatterepresentant i konsernstyret er jeg nå svært bekymret for konsernets fremtid. Innstillingen fra valgkomiteen avslører manglende kunnskap om, og forståelse for Telenor og Telecombransjens utfordringer fremover.

Slik det ser ut nå blir store deler av det nye styret både historieløse om Telenor og veldig lite teknologitunge. Dette kan bli kritisk med tanke på de styringssignalene Telenor trenger fremover. Dersom det ikke blir endringer i siste liten er vi avhengig av at de fleste av de nye får en svært lang onboardings-periode. De må lære Telenor å kjenne, og ikke minst hvilke teknologiske utfordringer de skal ta konsernet gjennom de nærmeste årene. Dette er en opplæring vi strengt tatt ikke har tid til og som burde vært unngått.

Powered by Labrador CMS