Bedriftsteknologi

Deutsche Telekom: - Norge for lite for UMTS

Deutsche Telekom tror Norge er et for lite marked til at en investering i UMTS vil være lønnsom. Det er forklaringen den tyske telegiganten gir på at selskapet ikke har søkt om konsesjon for tredje generasjons mobilnett i Norge.

6. sep. 2000 - 07:36

Det er den tyske utgaven av Financial Times som skriver dette.

Selv om de norske konsesjonene ikke vil deles ut etter auksjonsprinsippet, slik det mellom annet er gjennomført i Tyskland og Storbritannia, tror likevel ikke tyskerne at det vil være regningssvarende å satse på en UMTS-utbygging i Norge.

Det er de strenge utbyggings- og dekningskravene som har gitt tyskerne kalde føtter.

- Sett i forhold til landets befolkning, blir investeringen for å etablere et UMTS-nett i Norge for stor i forhold til inntjeningspotensialet, skal Kai-Uwe Ricke ha sagt til FT Deutschland.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra