it-bransjen

Evidi nærmer seg milliarden: Kjøper opp Microsoft-ekspertise

Får styrket ERP-kompetanse med et erfarent team fra Horten.

Jørn Seglem fra Evidi og Edvin Valen fra Auzilium med teamet i bakgrunnen. Evidi har kjøpt Auzilium, et norsk miljø som jobber med Microsoft Dynamics 365 Business Central.
Jørn Seglem fra Evidi og Edvin Valen fra Auzilium med teamet i bakgrunnen. Evidi har kjøpt Auzilium, et norsk miljø som jobber med Microsoft Dynamics 365 Business Central. Foto: Evidi
Marius B. JørgenrudMarius B. Jørgenrud– Journalist
30. sep. 2025 - 13:18

Det norske IT-konsernet vokser videre med oppkjøp av Horten-baserte Auzilium, som flere ganger har vært kåret til gasellebedrift.

Evidi får tilført et anerkjent miljø spesialisert på ERP-løsningen Microsoft Dynamics 365, blir det opplyst i en pressemelding.

– Vi ønsker å bygge Nordens sterkeste Microsoft-miljø, og med Auzilium får vi med oss et svært kompetent og erfarent team som deler vår kultur og våre ambisjoner. Dette er en perfekt match, sier konsernsjef Jørn Seglem.

Han kaller oppkjøpet et viktig strategisk steg for Evidi. Partene har ikke oppgitt noen kjøpesum.

Milliardmål i sikte

De siste årene har Evidi gjort en rekke lignende oppkjøp av virksomhet, både i Norge, Sverige og Danmark, som er fusjonert inn i det voksende norske IT-konsernet, som ble dannet i august 2022.

Allerede fra start fortalte Jørn Seglem om en vekstplan for å doble omsetningen og bli en milliardbutikk innen 2026.

Ved halvårsmerket i år har inntektene rukket å bikke 502 millioner kroner, etter en vekst på 18,2 prosent mot fjoråret. Tallene vitner om stø kurs mot omsetningsmålet.

– Nye muligheter

Edvin Valen, daglig leder i Auzilium, ser nå fram til å bli en del av et større fellesskap.

– For våre kunder betyr dette tilgang til et enda bredere tjenestespekter, og for våre ansatte nye muligheter for utvikling og vekst. Vi gleder oss til å kombinere vår spisskompetanse med Evidis helhetlige leveransemodell, sier Valen i en uttalelse.

God lønnsomhet

Auzilium ble etablert i 2014. Deres ti ansatte har levert en meget god lønnsomhet, en årsomsetning på 37,5 millioner og omtrent 3 millioner kroner i rent overskudd og utbytte i fjor.

Evidi er resultatet av en rekke oppkjøp. I fjor omsatte de for 838 millioner kroner. Selskapet oppgir at de har 434 medarbeidere fordelt på kontorene i Norge, Sverige og Danmark. I tillegg har de 35 medarbeidere ved et dedikert utviklingssenter i India.

Telenors konsernsjef, Benedicte Schilbred Fasmer, er svært fornøyd med Telenors resultater for andre kvartal.
Les også:

Telenor: Tjente 5,1 milliarder – men fortsetter å miste mobilabonnenter

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.