Resultaterfinans

Fire års minus over for QXL

Etter fire år med millionunderskudd, er nettauksjonen QXL.no endelig over i pluss.

31. mars 2004 - 08:39

QXL Auksjon Norge er en del av det europeiske Internett-selskapet QXL Ricardo Plc som har auksjoner i 12 europeiske land. Hovedkontoret ligger i London hvor det også er børsnotert.

Siden februar 2000 har selskapet operert i Norge og hvert år tapt store summer. Nettauksjoner fungerer som et moderne rubrikkmarked hvor salg og kjøp av alle typer varer foregår via nettet.

Nå melder QXL Auksjon Norge om et overskudd, uten at administrerende direktør Jørgen Nilsson vil angi nøyaktig hvor stort det blir siden morselskapet i London er børsnotert. I siste kvartal klarte hele konsernet seg for første gang uten å måtte tære på kontantreservene.

Karim Khan, som er sjefsanklager ved Den internasjonale straffedomstolen, kan ikke lenger bruke Microsofts e-posttjeneste Outlook.
Les også:

Blokkerer straffedomstol-advokat etter Trump-press

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.