Bedriftsteknologi

Gratis Internett tar av

Internett uten abonnementsavgift som av mange kalt for "Gratis Internett", gis nå bort over en lav sko av både etablerte og ferske teleselskap. Nykommeren Sense har så langt klart å gi bort 50.000 pakker med Internett.

Frode Eriksen
1. nov. 1999 - 11:06

Internett uten abonnementsavift, som altså bare koster det teleselskapet skal ha for å etablere aksess med Internett, har gått som en farsott over Europa det siste året. Mest kjent er kanskje britiske Freeserve, som med sin tjeneste klarte å skaffe seg 1 million kunder i Storbritannia på få månederer i fjor høst. Det var først da konkurrentene våknet for å matche selskapets tilbud.

Les mer om billigere Internett:
Gratis Internett! Prisen for "gratisnett" i fritt fall fra 43 til 5 øre på 58 dager

En million i Storbritannia er folketallet tatt i betrakting sammenlignet med Norge et sted mellom 60.000 og 70.000. Nå er nykommeren Sense Communication i ferd med å nå dette målet, etter at selskapet har klart å gi bort 50.000 Internettpakker, i hovedsak gjennom Elkjøp-kjeden.


- Etterspørselen etter Sense Wave har siden lanseringen vært meget stor, og vi har til tider ikke klart å dekke den store pågangen, sier administrerende direktør i Sense Communications, Nadir Nalbant. Han lover nå nye tjenester som igjen vil skape nye bølger i markedet, og løfter litt på sløret allerede med å uttale målsetningen om at selskapet skal bli den tredje mobiloperatøren i Norge, i konkurranse med Telenor og NetCom.

De andre aktørene som gir bort Internett i Norge er Telenor, Tele 2 Norge, Telia Norge, Dagbladet/Powertech, X-stream/Domino, TV2, NetCom GSM og CyberCity mens Teletopia og Gratistelefonen har antydet at de vil lansere produkter i løpet av høsten.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.