TELEKOM

Kraftig fall i Apples telefonsalg

En kraftig nedgang i salget av Iphoner gjorde at Apples overskudd krympet med 7 prosent til drøyt 121 milliarder kroner i forrige kvartal.

Uansett om det er covid19-pandemien eller andre årsaker, Apples Iphone-salg har gått betydelig ned i forrige kvartal, sammenlignet med samme kvartal i fjor. Bildet er fra en Apple Store i Singapore nå i høst.
Uansett om det er covid19-pandemien eller andre årsaker, Apples Iphone-salg har gått betydelig ned i forrige kvartal, sammenlignet med samme kvartal i fjor. Bildet er fra en Apple Store i Singapore nå i høst. Foto: Apple
30. okt. 2020 - 08:04

Apple-aksjen stupte rundt 4 prosent i etterhandelen på Wall Street da kvartalsresultatet var klart.

Teknologigigantens omsetning var på over 617 milliarder kroner i forrige kvartal, en oppgang fra samme periode i fjor.

Samtidig falt inntektene fra telefonsalget med rundt 20 prosent sammenlignet med for ett år siden, noe som uroer investorene siden Iphone er en sentral inntektskilde for selskapet.

iPhone 7 er blant modellene som «batterygate»-saken gjelder.
Les også

«Batterygate» fortsetter: Apple punger ut én milliard kroner for å ha gjort Iphone tregere med vilje

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra