Pandemien gikk hardt utover restaurantbransjen. Når vi først fikk lov til å gå ut og spise, ville vi bestille uten å ta på klissete menyer og betale uten å røre automater. Kontaktløs betaling har blitt den nye standarden, og løsninger for å bestille mat på restauranten fra egen mobil brer om seg.
IT-BRANSJEN
Norsk gründerbedrift satser internasjonalt
I 2019 startet fem ansatte å utvikle en app for restaurantbransjen. Nå satser de internasjonalt. Målet: Å bli en hotels.com for restaurantbransjen.

Når Wibl satser stort er målet i første fase å gå fra 70 til noen tusen restauranter. Foto: Haakon Sand
Les mer om:
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
