it-bransjen
Norsk programvarehus får svensk stjernedrahjelp
Investeringsselskapet Monterro går inn som hovedeier i norske Qondor for å rulle ut plattformen globalt. Fra venstre: Nils Olsson (styreleder), Andreas Eiden (medgründer), Nils Olav Rislå (daglig leder), Mård Askim (medgründer) og Christian Walther (investeringsansvarlig).
Foto: Qondor
Oslo-baserte Qondor har spesialisert seg på skybasert programvare for administrasjon av møter og events. Selskapet ble etablert i 2014. I dag har de kunder i mer enn femten land.
Monterro har nå sikret seg aksjemajoriteten i det norske IT-selskapet. Oppkjøpet skjer gjennom en kombinasjon av aksjekjøp og frisk kapital. Gründerne bak selskapet blir med videre som medeiere på reisen.
Christian Walther er investeringsansvarlig i Norge for Monterro. Han vil ikke ut med den nøyaktige verdsettelsen av selskapet, men bekrefter at de satser stort.