mobil
Rostrup til Asia: Telenor forberedt på oppkjøp og fusjoner
Konsernsjef Sigve Brekke sender finansdirektør Jørgen C. Arentz Rostrup til Singapore for å lede den samlede asiatiske delen av Telenor. Håvard Fossen
Det er ingen hemmelighet at Telenor er åpen for fusjoner og samarbeid i det asiatiske markedet. Det viste selskapet gjennom forsøket på fusjon med Axiata i fjor. Det strandet, men Telenor-sjef Sigve Brekke har gjentatte ganger siden den tid sagt at selskapet er åpen for nye samtaler i regionen som Telenor har definert som et vekstmarked.
Mulige fusjoner er en av årsakene til at Brekke sender Telenor-gruppens tungvekter og finansdirektør, Jørgen Rostrup, til Singapore, samtidig som Asia-operasjonen slås sammen og inndelingen i «developed Asia» og «emerging Asia» opphører. Vi spør Brekke om finansdirektørens kurs for Singapore skyldes kommende fusjoner og oppkjøp.
Kundene blir mer like