Juss og samfunn

Sendte sex-reklame til alle mobiltelefoner i Norge

De siste dagene har en mengde mobilbrukere fått SMS-meldinger med reklame for blant annet den svenske sex-butikken Site6 på Internett. Hampus Heglöf, som jobber i butikken, skjønner at metoden kan diskuteres.

Therese Werenskiold
8. des. 1999 - 11:05

- Han som sender ut disse meldingene sender til alle mobiltelefoner i hele Norge, sier Hampus Heglöf, en av de ansatte i Site6, til digi.no.

Han innrømmer at det kan diskuteres om det er riktig å sende ut reklame på denne måten, men sex-butikken har foretatt en avveining, og valgte å sende reklame til alle mobiltelefoner i Norge.

De valgte en serie numre å sende reklamen til, i stedet for å plukke ut spesielle nummer.

Hampus selv har ikke noe imot å få reklame på mobilen sin:

- Det gjør ikke meg noe å få meldinger på mobiltelefonen min, sier han til digi.no.

Derfor syns han nordmenn flest burde like det også.

- Hva slags respons har dere fått på masseutsendelsen?

- Vi har fått en del tilbakemeldinger. Mange var "jätteglada" og to-tre stykker var "jättesura"

Han opplyser også at sex-butikken har mellom 7.000 og 10.000 besøkende i uken.

- Jeg vet ikke om det øker akkurat nå. I tilfelle er det ganske marginalt. Det vi imidlertid har merket oss, er en del flere bestillinger fra Norge, sier han.

Mer om dette ...


Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.