telekom
Telenor mistet 46.000 mobilkunder
Telenor Norge-sjef Birgitte Engebretsen mistet netto 20.000 mobilkunder det siste kvartalet, men tjener mer per kunde.
Foto: Arash A. Nejad
Antallet abonnenter går ned både på mobil og bredbånd. Tallene referert over her er når vi måler mot første kvartal 2025.
Om vi heller måler det siste kvartalet, mistet Telenor netto 20.000 mobilabonnenter. Telenor oppgir ikke frafallet, churn på telespråket. Det gjør derimot Telia, som oppga et frafall på 25 prosent da de la fram resultatene før helga.
På den positive siden trekker Telenor fram at salget av tjenester på toppen av mobilnettet går opp i Norge med 3,2 prosent. I kroner endte mobilinntekten på 5,24 milliarder i første kvartal. Ebitda-marginen gikk også opp, til 54 prosent.