mobil
Telenor trapper opp satsingen på helseteknologi
Telenor peker på eldrebølgen som en av årsakene til at det er viktig med digitalisering innen helse og omsorg.
Foto: Telenor
Samarbeidet skal, ifølge en pressemelding, bidra til raskere og enklere teknologiutvikling for sykehus, kommuner, helsepersonell og pasienter.
Health2B er en ny helsearena for offentlig og privat helsesamarbeid som jobber for å øke farten på testing og implementering av gode og effektive løsninger innen helse. Koalisjonen er dannet av Oslo universitetssykehus, Forskningsparken og Norway Health Tech.
– Telenor har i en årrekke vært opptatt av å utvikle teknologi som tilfører verdi til helse- og omsorgssektoren. Health2B passer oss derfor svært godt og gir oss handlingsrom til å fortsette å levere digitale løsninger raskere i samarbeid med helseaktørene, sier Birgitte Engebretsen, administrerende direktør for Telenor Norge.