bredbånd
– Utelukket å selge fastnettsatsingen
Toppsjef Rajeev Suri i Nokia Networks sier det er uaktuelt å selge fastnettvirksomheten.
Bilde: Paulo Mumia
Da konsernsjef Rajeev Suri i Nokia møtte pressen under mobilkongressen i Barcelona på søndag, brukte han anledningen til å avvise spekulasjoner knyttet til oppkjøpet av Alcatel-Lucent.
Enkelte har ment at Nokia vil gjenta det bedriften allerede har gjort én gang tidligere, nemlig å rendyrke satsingen på mobilteknologi. Denne linjen har selskapet nå fulgt i en årrekke, men i mellomtiden har verden endret seg.
– Det er feil å trekke konklusjoner på basis av fortida, og det er en direkte feilslutning å mene at vi kommer til å selge ut en bestemt type teknologi og kompetanse bare fordi vi har gjort det før, forsikret Suri og bedyret at selskapets mål er å være verdensledende på 5G og innenfor tingenes Internett.