TIKTOK

Walmart går sammen med Microsoft om Tiktok-oppkjøp

Walmart, verdens største kjede innen detaljhandel, sier selskapet blir Microsofts partner i kampen om oppkjøpet av den populære videoappen Tiktok.

Walmart sier selskapet blir Microsofts partner i kampen om oppkjøpet av mobilappen Tiktok.
Walmart sier selskapet blir Microsofts partner i kampen om oppkjøpet av mobilappen Tiktok. Illustrasjonsfoto: Brendan McDermid, Reuters
28. aug. 2020 - 08:28

Det kinesiske selskapet Bytedance, som eier Tiktok, vurderer å selge Tiktoks virksomhet i Nord-Amerika, Australia og New Zealand verdt mellom 25 og 30 milliarder dollar.

Microsoft og Oracle har vist interesse, og nå melder også Walmart seg på, skriver Reuters.

– Vi er trygge på at et samarbeid mellom Walmart og Microsoft kommer til å innfri forventningene til både amerikanske Tiktok-brukere og amerikanske myndigheters reguleringer, skriver Walmart i en uttalelse.

Trump-regjeringen anklager den populære videoappen Tiktok for å være en sikkerhetstrussel og har krevd at kinesiske Bytedance selger Tiktoks virksomhet i USA.

Walmarts aksjer steg med 4,4 prosent etter nyheten ble kjent.

Elon Musk, som eier X, kan ifølge Donald Trump få kjøpe Tiktok hvis han ønsker det.
Les også

Trump er åpen for at Musk kan overta Tiktok

Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.