For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

debatt

Tidstyvene

Jeg har den noe delte fornøyelsen av å yte support til PC-brukerne på jobben rundt meg. Egentlig var det MacIntoshene som brakte meg inn i yrket, men nå er det altså mest PCer med Windows som plager mine kollegaer. I riktig gamle dager ville vi kalt det skrivemaskiner, for jammen var det ikke jeg som måtte skifte båndet når rettetasten ikke funka lenger på de revolusjonerende nye elektriske skrivemaskinene vi fikk inn i redaksjonen etter en to-ukers kamp med streikevåpenet i beredskap. Vi snakker 1985.

Mer tidsbruk Med erfaring fra ekstremt trege Norsk Data-maskiner under studiet i Narvik, og en glødende interesse for å koble sammen maskiner, eksempelvis PC-skrivemaskiner og fotosettere (Pcer koblet sammen med utskriftsenheter for fotosats), tok det noen år med stanging i vegger før jeg lyktes.

Siden den tid har jeg vært IT-ansvarlig i alle organisasjoner jeg har vært i, uansett hvilken egentlig jobb jeg har hatt. Og en ting jeg merker, ettersom jeg har dårlig tid, er at det virker som det blir stadig mer trøbbel med PCene i organisasjonen, inkludert min egen.

Powered by Labrador CMS