For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

digitalisering og offentlig it

Datasenterindustrien slakter Teknologirådet: – Bommer totalt

Reynir Johannesson, daglig leder i Norsk datasenterindustri, mener det er uheldig at det blir en tabloid lansering av en rapport som fremdeles ikke er publisert.

Teknologirådet har delt et notat fra en kommende rapport om datasenterindustrien i Norge, som ble omtalt av NRK tirsdag. 

Norsk Datasenterindustri (NDI) reagerer på at Teknologirådet har vært selektive i hvilken informasjon de har gitt til media, og at man ikke har fått sett beregningene bak konklusjonene. 

– Det er bra at Teknologirådet ønsker å bidra med innspill til politikerne, men det er uheldig når de baserer seg på tall og fakta som allerede er utdaterte og at rapporten enda ikke er offentlig tilgjengelig, sier Reynir Jóhannesson, daglig leder i NDI.

Powered by Labrador CMS