it-bransjen

Konsulentkjempe etablerer seg i Innlandet

Hamar-selskapet Headit har drevet siden år 2000 og kaller seg selv et «mini-Bouvet». Nå er de kjøpt opp – av Bouvet.

Med etableringen av Bouvet i Innlandet vil toppsjefen Per Gunnar Tronsli komme nærmere kunden i regionen.
Med etableringen av Bouvet i Innlandet vil toppsjefen Per Gunnar Tronsli komme nærmere kunden i regionen.

Headit har 35 ansatte på Hamar og har levert IT-konsulenttjenester i over 20 år. Nå blir de en del av Bouvet.

Det melder Bouvet i en pressemelding.

Bouvet vil «tre inn i Headits kundeoppdrag i regionen for å sikre en sømløs overgang for kundene».

− Vi har lenge ønsket å etablere oss i Innlandet. Med Headits kompetanse og lokale tilstedeværelse planlegger vi å bygge videre på det solide grunnlaget Headit har skapt gjennom sine 20 driftsår. Målet er å etablere oss som et ledende kompetanse- og konsulentmiljø i regionen, sier daglig leder Per Gunnar Tronsli i Bouvet, ifølge pressemeldingen.

Blir Bouvet Øst

Bouvet kommer ikke til å beholde merkevaren Headit, men vil integrere selskapet helt i Bouvet. Dermed blir de ansatte en del av Bouvet Øst, som fra før har kontorer i Oslo, Sandvika og Drammen.

Bouvet har kultur for organisk vekst og har gjort forholdsvis få oppkjøp. I år har selskapet gode resultater tross trange tider for bransjen.

Også Headit ser ut til å være i vekst og ansatte nylig fire nye utviklere.

− Headit deler mange av de samme verdiene som Bouvet, med en kultur som setter medarbeidere i sentrum og har et sterkt fokus på kompetanse og delingskultur, skriver Bouvet.

«Mini-Bouvet»

Headit-sjefen kaller fusjonen et naturlig steg videre.

− Vi har allerede i flere sammenhenger blitt sammenlignet med Bouvet, som et «mini-Bouvet» i Innlandet, sier Rune Kollstrøm, daglig leder i Headit, i pressemeldingen.

Han legger vekt på at de to selskapene ligner hverandre i kultur og miljø.

− Ved å bli en del av Bouvet vil vi kunne bygge videre på det vi allerede har etablert i Headit, men allikevel bli en del av noe mye større, sier Kollstrøm.

Powered by Labrador CMS