it-bransjen

Norske Netsecurity kjøper svensk selskap

Kjøper Stockholms-baserte Parera.

Jan Søgaard (til venstre) i Netsecurity sammen med Peter Gyulai, daglig leder i Parera. Netsecurity kjøper Parera og etablerer seg i Sverige.
Jan Søgaard (til venstre) i Netsecurity sammen med Peter Gyulai, daglig leder i Parera. Netsecurity kjøper Parera og etablerer seg i Sverige.

Norske Netsecurity har en ambisjon om å vokse, blant annet gjennom oppkjøp. Nå kjøper Netsecurity det Stockholms-baserte selskapet Parera.

– Parera er en perfekt match for etablering i Sverige, som gir oss en plattform for videre utvikling av selskapet i Norden, sier daglig leder i Netsecurity Jan Søgaard.

Netsecurity vil i løpet av 2022 vokse til omtrent 100 ansatte og har over 600 kunder i Norden innen offentlig og privat sektor.

Parera ble etablert i 2002 og er et konsulentselskap med en veletablert kundebase innen IT-infrastruktur og sikkerhet.

Daglig leder i Parera Peter Gyulai ser frem til å jobbe med IT-sikkerhet i stor skala:

– Cyber-trusselen er åpenbar for de aller fleste selskaper. IT-sikkerhetsløsningene Netsecurity tilbyr kompletterer våre eksisterende kompetanser og gjør at vi kan være en enda mer relevant partner for våre kunder, sier Gyulai.

Powered by Labrador CMS