For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

juss og samfunn

Innleiekaoset: Ber selvstendige konsulenter klage til Arbeidstilsynet

− Dette går hardest utover dem regjeringen selv hevder at de beskytter, enkeltpersonene, sier Silje Christine Bugge, jurist i Ework.
− Dette går hardest utover dem regjeringen selv hevder at de beskytter, enkeltpersonene, sier Silje Christine Bugge, jurist i Ework.

− Vi oppfordrer enkeltpersonforetak og AS-meg-selv å klage på at de ikke blir godkjent som bemanningsforetak, sier Silje Christine Bugge, jurist i Ework.

Hun har akkurat lagt frem sine vurderinger av de nye reglene i et litt uvanlig møte. De største konsulentformidlerne i Norge er samlet for å diskutere de nye innleiereglene. Regler mange opplever som et næringsforbud.

Med lovendringene blir flere typer oppdrag definert som innleie, og bare godkjente bemanningsforetak får lov til å leie ut arbeidskraft. En slik godkjenning får ikke enpersonforetak og AS der eier er eneste ansatt engang lov til å søke om.

Powered by Labrador CMS