For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

karriere

Ny lov gjør at bedrifter må være i Pride-modus hele året

Pride-flagget skal vaie over hele landet. Men på jobben skal det på mange måter være Pride 12 måneder i året.
Pride-flagget skal vaie over hele landet. Men på jobben skal det på mange måter være Pride 12 måneder i året.

Lørdag 18. juni startet den ti dager lange feiringen av Pride i Norge. Det er ifølge arrangøren FRI en feiring av skeiv kjærlighet og mangfold.

Advokat Benedicte Hille er spesialisert innen arbeidsrett. Hun mener at en lov som trådte i kraft i 2020, aktivitets- og redegjørelsesplikten, pålegger arbeidsgivere å være i Pride-modus i alle årets 12 måneder, også når logoen ikke er i regnbuefarger.

Den nye plikten innebærer blant annet at arbeidsgivere må undersøke om det er en risiko for diskriminering av lesbiske, homofile, bifile og transpersoner (LHBT) hos dem.

Powered by Labrador CMS