For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

kunstig intelligens

Verdens største nettbutikk blokkerer Metas nye KI-agent – dette er grunnen

Metas nye Muse-agent har allerede blitt utestengt fra verdens største nettbutikk, en sak som kanskje vil sette presedens .
Metas nye Muse-agent har allerede blitt utestengt fra verdens største nettbutikk, en sak som kanskje vil sette presedens .

KI-agentene er tallrike, og shopping er blant oppgavene som nå er i ferd med å automatiseres i stor skala. Den pågående agentinvasjonen foregår imidlertid ikke helt knirkefritt.

Nettstedet Geekwire rapporterte nylig at verdens største nettbutikk, Amazon, nå har satt foten ned for Metas nye KI-agent «Muse», som ble kunngjort tidligere denne måneden.

Kunder som forsøkte å bruke Muse til å shoppe hos nettbutikkgiganten, ble møtt med en melding som sier at bruk av uautoriserte KI-agenter representerer et brudd på selskapets vilkår – vilkår som brukeren selv har samtykket til.

Powered by Labrador CMS