mobil
Telenor har investert 60 millioner kroner i mobildekning under Arctic Race of Norway
Bare i år forteller Telenor at de har investert 60 millioner kroner for å forbedre dekningen langs traseen til sykkelløpet Arctic Race of Norway. Her et bilde fra etappen Finnsnes-Målselv i 2021.
Foto: Gautier Demouveaux
Når syklistene ruller ut fra start i Mo i Rana torsdag 11. august med kurs for Trondheim søndag 14. august er det med et ny-oppusset Telenor-nett, ifølge en pressemelding fra selskapet. Blant annet gjør dette det mulig å teste TV-overføring fra motorsykkel kun via mobilnettet under sykkelløpet.
50 år etter at Levangers store sykkelsønn Knud Knudsen vant OL-gull i München, ruller verdens beste syklister gjennom byen. Levanger er vertskommune for avslutning av den tredje etappen. I likhet med i de andre vertskommunene betyr dette store investeringer i bedre kapasitet.
Her er de fire etappene, og Telenors investeringer i telekom: