nytt om navn

Feed er ny IT-direktør i Lyse

I den nye stillingen vil han, sammen med sitt team, ha ansvaret for alle konsernets felles IT-tjenester, samt det overordnede ansvaret for forvaltning og utvikling av IT i konsernet.

Lyse har funnet ny IT-direktør i egne rekker.
Lyse har funnet ny IT-direktør i egne rekker.

Øyvind Feed er utpekt til IT-direktør. Det er et opprykk internt, ifølge en pressemelding fra Lyse.

– Dette blir kjekt. Lyse har mange spennende oppgaver på IT-siden som vi skal løse sammen, og jeg gleder meg til å bli en sentral del av dette arbeidet, sammen med flinke kollegaer, sier Øyvind Feed i en uttalelse.

Han kom fra Sopra Steria i 2022 og har jobbet som leder for IT-tjenester i Lyse i to og et halv år. Feed begynner i den nye stillingen 1. september.

Lyse har over 2000 ansatte, hvorav majoriteten arbeider innenfor telekomsatsingen, Altibox og Ice, samt energi.

Jens Arne Steinsbø, konserndirektør for strategi og teknologi, understreker at den nye IT-direktøren vil være sentral i Lyses digitaliseringsarbeid.

– IT-direktøren og teamet rundt er avgjørende for å levere robuste tjenester og ikke minst skape nye tjenester i alle forretningsområdene våre, sier Steinsbø.

Powered by Labrador CMS