nytt om navn

Han skal snu selskapets blodrøde resultat-streak: – Det er med en solid dose spenning

Anders Thulin Røkke er ansatt som ny administrerende direktør i Watchcom Security Group.

Anders Thulin Røkke har en tøff jobb foran seg når han får i oppgave å snu Watchcoms negative resultattrend de siste årene.
Anders Thulin Røkke har en tøff jobb foran seg når han får i oppgave å snu Watchcoms negative resultattrend de siste årene.

Den erfarne bransjeveteranen får i oppgave å ta selskapet tettere på kundene og får hovedansvaret for å forbedre lønnsomheten etter mange år med svake resultater.

– Det er med stort engasjement og en solid dose spenning jeg tar fatt på jobben, sier Thulin Røkke.

Han kommer fra Crayon hvor han har jobbet som direktør for global tjenesteleveranse. Thulin Røkke har lang erfaring fra IT-bransjen. Før han kom til Crayon var han i mange år direktør i Basefarm.

– Med seg har han rik erfaring fra sitt arbeid med globale team, forretningsutvikling, og strategi. Anders er en anerkjent leder i bransjen, med et bredt nettverk og stort engasjement, sier viseadministrerende direktør, Sebastian Carlsson, i eierselskapet Combitech.

Tapt 27 millioner siden 2017

Watchcom har i dag 300 sikkerhetskonsulenter i Norden. Norgeskontoret holder til på Langkaia i Oslo.

Selskapet omsatte for 55 millioner kroner og hadde et negativt driftsresultat på rundt seks millioner kroner i 2022.

Samlet har Watchcom tapt mer enn 27 millioner kroner siden 2017.

– Med Anders Thulin Røkke som ny daglig leder er målet å forbedre lønnsomheten, samtidig som vi beholder fokus på å utvikle kvalitet i vårt arbeid, sier Carlsson.

Mens Thulin Røkke kommer inn, blir tidligere toppsjef Geir Mork leder for konsulentvirksomheten til sikkerhetsleverandøren.

Sebastian Carlsson er viseadministrerende direktør i eierselskapet Combitech. Foto: Combitech
Sebastian Carlsson er viseadministrerende direktør i eierselskapet Combitech.

40 ansatte

– Han ser frem til å kunne fortsette arbeidet med å utvikle konsulentavdelingen i takt med markedet og våre kunders behov. Geir forblir en del av ledergruppen i Watchcom, sier Carlsson.

Norgeskontoret har 40 ansatte, og leverer sikkerhetstjenester til en rekke bransjer og sektorer.

Watchcom opplyser at de svake resultatene de siste årene har vært en villet strategi for å bygge opp en cybervirksomhet som skal ha høy evne til å hjelpe kundene med komplekse problemer.

Blant annet har selskapet skalert opp antall ansatte og utviklet ny metodikk og et bredere tjenestetilbud.

Det har krevd investeringer som får utslag i bunnlinjen, sammenfatter Carlsson. Han presiserer at eierselskapet Combitech er en av Nordens største tjenesteleverandører innen forsvar og sikkerhet, og at de står meget stabilt økonomisk.

Watchcoms nye toppsjef gleder seg til å ta fatt på nye utfordringer.

– Med så mange erfarne og dyktige folk allerede på plass på Langkaia er vi godt rustet til å møte dagens sikkerhetsbehov. Men, vi skal vokse oss enda større, ansette enda flere, og bygge en organisasjon som også tar vare på kundenes fremtidige behov, sier Thulin Røkke.

Powered by Labrador CMS